+48 33 854 27 11

kom. 509 966 486

+48 33 854 29 92

info@klinika.orw-muflon.com.pl

Badanie wstępne

W czasie badania wstępnego lekarz zbierze informację na temat charakteru i nasilenia dolegliwości bólowych. Analizie zostanie poddana dokumentacja zgromadzona w trakcie dotychczasowego leczenia. Lekarz, mając na uwadze dane zebrane w trakcie badania zaproponuje odpowiednie leczenie i wyjaśni zakres działania poszczególnych metod stosowanych w naszej klinice. Państwa stan kliniczny będzie monitorowany poprzez kontrolne wizyty lekarskie.

Konsultacja specjalisty w zakresie terapii bólu

Lekarz specjalista terapii bólu dobierze dla Państwa odpowiednie farmakologiczne leczenie przeciwbólowe w zakres, którego mogą wchodzić leki przeciwbólowe podawane doustnie oraz w formie plastrów i iniekcji. W trakcie pobytu możliwe będzie zastosowanie terapeutycznych blokad miejscowych, mających na celu:

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
  • poprawę ukrwienia,
  • zmniejszenie odczynu zapalnego oraz działanie przeciwbólowe.

W wykonywanych zabiegach nie dochodzi do przerwania przewodnictwa w układzie czuciowym i współczulnym. Specjalista w/w terapii będzie monitorował efekt terapii poprzez wizytę kontrolną pod koniec pobytu chorego.

Fizykoterapia

Nasz oddział fizykoterapii stosuje różnorodne sposoby leczenia dolegliwości i ograniczeń ruchu naszych pacjentów. Dzięki najnowocześniejszym metodom leczenia, wysokiej jakości wyposażeniu i ogromnym zaangażowaniu nasz wykwalifikowany personel fachowy stosuje leczenie i rehabilitację oraz pomaga naszym pacjentów w powrocie do zdrowia. W tym celu wykorzystujemy:

  • rozmaite techniki naciskania,
  • naciągania i masażu,
  • ale także różne bodźce, takie jak ciepło, zimno i prąd elektryczny.

Po postawieniu szczegółowej diagnozy wspólnie opracowujemy dostosowany do pacjenta program. Nasza oferta obejmuje, oprócz terapii manualnej, gimnastyki rehabilitacyjnej i treningu sprawnościowego, także ćwiczenia kondycyjne, masaże, trening kręgosłupa, terapię polem magnetycznym, drenaże limfatyczne, okłady borowinowe.

W naszej klinice w terapii bólu stosujemy także najnowsze fizykoterapeutyczne metody leczenia przeciwbólowego, takie jak leczenie tzw.falą uderzeniową.


Najczęstszą metodą stosowaną w leczeniu przeciwbólowym jest przezskórna stymulacja nerwów (TENS). Ta metoda nuromodulacji jest skuteczna w leczeniu bólu ostrego, jak i leczeniu przewlekłych zespołów bólowych.